Content marketing

Przydatne treści podstawą dobrego marketingu


Co to jest content marketing? Content marketing to strategiczne podejście do marketingu skupione na dystrybucji wartościowych, istotnych i zgodnych ze sobą treści w celu przyciągnięcia i utrzymania określonej grupy odbiorców. Zamiast przedstawiania wprost swoich produktów lub usług, zapewniasz istotne i przydatne materiały swoim potencjalnym klientom i nabywcom, aby pomóc im rozwiązać ich problemy. W dzisiejszych czasach, trudno spotkać marketingowca, który nie zarekomendowałby content marketingu. Używają go zarówno największe firmy na rynku, mniejsze, lokalne marki, jak i jednoosobowe organizacje na całym świecie. Dlaczego? Ponieważ to się sprawdza!


Treść = teraźniejszość i przyszłość marketingu


Czy chciałbyś, aby Twoi klienci z niecierpliwością czekali na otrzymanie wysyłanych przez Ciebie treści? Czy chciałbyś, aby po otrzymaniu ich poprzez ulotkę, email, bądź stronę internetową, poświęcali im 15, 30, 45 minut? Czy chciałbyś, aby wysyłane treści były przez odbiorcę wyczekiwane, a gdy już je otrzyma chciał się nimi dzielić z innymi? To wszystko jest możliwe dzięki content marketingowi! Opisane powyżej reakcje odbiorcy to główna różnica pomiędzy content marketingiem, a zwykłymi treściami reklamowymi. Nikt nie lubi być przecież zalewany spamem! Content marketing pozwala Ci zaprzyjaźnić się z klientem podając ciekawostki na tematy go interesujące, cały czas pozostając jednak w tle, dzięki czemu w razie potrzeby, Twój obserwator stanie się realnym klientem i zwróci po dany produkt lub usługę właśnie do Ciebie!


Content is king!


Niezależnie od tego, jakie strategie marketingowe stosujesz, content marketing powinien stanowić element tych działań. Dlaczego? Ponieważ treści są podstawą każdej formy marketingu:
- marketing w mediach społecznościowych: strategia content marketing jest ważniejsza od twojej strategii w mediach społecznościowych, bez odpowiedniej treści trudno o zainteresowanie odbiorcy, a co za tym idzie jego zaufanie i zaangażowanie,
- SEO: wyszukiwarki premiują firmy publikujące wysokiej jakości treści,
- PR: udane strategie PR'owe skupiają się na problemach ich odbiorców a nie samej firmy,
- reklamy PPC (pay per click – płacisz za kliknięcie) w wyszukiwarkach – by pozyskać ruch na stronie w ten sposób musisz mieć dobry content, który przyciągnie potencjalne kliknięcia na właśnie Twój wynik w wyszukiwarce,
- inbound marketing – marketing przychodzący: treści są kluczowe w przyciąganiu klienta na Twoją stronę internetową oraz ułatwianie mu znalezienia jej.

Podsumowując, trzy główne korzyści dla Twojej firmy płynące z korzystania z content marketingu to:
1. zwiększenie sprzedaży,
2. zmniejszenie kosztów reklamy,
3. większa lojalność oraz przywiązanie klienta do Twojej marki.


 
 
 

Znajdziesz nas w:

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez D.V.L Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SK z siedzibą w 43-300 Bielsko-Biała przy ulicy Cieszyńska 8,nr: KRS 0000504977,NIP 5472150034, REGON 243529761, w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

[recaptcha size:compact]

//]]>